Podsumowanie sezonu 2014/15 - juniorzy

Orlik

Za nami debiutancki sezon nowej, najmłodszej grupy młodzieżowej Górnika. Młodzi piłkarze zostali zgłoszeni do grupy Orlik, rocznik 2005. Jak wiemy większość chłopców jest młodsza co musiało przełożyć się na wyniki. Ostatecznie "Orliki" zajmują 10 lokatę na 14 ekip, co na pierwszy sezon możemy spokojnie ocenić pozytywnie. Górnicy prowadzeni przez Marcina Karasińskiego zrobili spory postęp zwłaszcza w drugiej części sezonu gdzie wygrali pięć spotkań z siedmiu w całym sezonie. W trakcie sezonu chłopcy grali w kilku turniejach gdzie wygrywali lub zajmowali wysokie miejsca. Potencjał w drużynie na pewno jest, tylko potrzeba czasu, spokoju i ciężkiej pracy a zwycięstwa przyjdą same. Jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć naszych najmłodszych piłkarzy w akcji zapraszam do obejrzenia skrótu z meczu z Akademią futbolu Tomasza Hajto (skrót).

Trampkarze

Starsi chłopcy występujący w grupie I trampkarzy mają za sobą ciężki sezon, wiele problemów wewnętrznych powoduje zajęcie ósmego miejsca na dziewięć ekip. Z roku na rok drużynę opuszcza coraz więcej chłopców zasilając inne drużyny z naszego regionu (świadczy to o potencjale sportowym młodzieży w Łęczycy). Dodatkowo w trakcie sezonu następuje zmiana trenera, trampkarzy przejmuje znany łęczyckim kibicom były piłkarz Górnika Tomasz Milczarek. W rundzie wiosennej można zauważyć w samej grze pewien postęp, a chłopcom którzy zostali i oddają serce na boisku oddać należyty szacunek. Sezon 2014/15 za nami, doświadczenie zdobyte musi w przyszłości zaprocentować także trzymajmy za chłopaków mocno kciuki, karta w końcu się odwróci i to My będziemy schodzić z boiska zwycięsko.