Podsumowanie drużyn juniorskich

Runda jesienna dobiegła końca tak więc pora przytoczyć kilka cyferek i statystyk dla każdej grupy piłkarskiej Górnika.
Podsumowanie zaczniemy od najmłodszej grupy młodzieżowej.

Orlik młodszy (U10)
Najmłodsza grupa występująca w rozgrywkach klasy orlik nie miała litości dla żadnej z występujących ekip w rundzie jesiennej.
Chłopcy wygrali wszystkie 11 spotkań z niesamowitym bilansem bramkowym 130-17!
Podopieczni Roberta Czekalskiego pewnie zmierzają po drugi tytuł mistrzowski swojej klasy rozgrywkowej, już na półmetku mają 8 pkt przewagi nad drugą Różą Kutno i trzecią Mazovią Tomaszów Mazowiecki.

Marcel Wencel - 10 meczy (35 goli), średnio 3,5 bramki na mecz
Wiktor Wyderka - 11 meczy (25 goli), średnio 2,2 bramki na mecz
Alan Czekalski - 11 meczy (21 goli), średnio 1,9 bramki na mecz

Młodzik młodszy (U12)

Zespół trenowany przez Marcina Karasińskiego trafił do 9 zespołowej grupy z czego pięć to drużyny z Łodzi. Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze w pierwszej rundzie rozgrywek, zanotowali 6 wygranych i 2 porażki z Łódzką Akademia Futbolu II (3-0) oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki (1-0), najwyższą wygraną zanotowali 9 października gromiąc Milan Scuola Calcio Łódź (26-0). Uzyskane wyniki dają młodzikom 2 miejsce w tabeli z bilansem 69-6, do lidera tracąc 6 punktów.
Niestety pomimo bardzo dobrych wyników w lidze, drużynę opuszcza trener Marcin Karasiński jednocześnie dziękując rodzicom za współpracę a młodym piłkarzom za walkę na boisku oraz ogromne zaangażowanie.
Informujemy, iż następcą Marcina Karasińskiego został Arkadiusz Góra, który odbył już pierwszy trening z drużyną.

Sebastian Antosiak - 17 goli
Oliwier Łukasiewicz - 8 goli
Olaf Grzelak - 7 goli

Junior młodszy (U17)

Ostatnia nasza grupa młodzieżowa a zarazem najbliższa przyszłość drużyny seniorskiej została ulokowana w grupie 7 zespołowej co stanowi pierwszy z wielu problemów w trakcie jakże ważnego aspektu szkoleniowego. Ale zacznijmy od początku...
Młodzi piłkarze zakończyli swoje bardzo krótkie zmagania na 5 miejscu wygrywając dwa spotkania z Orłem Parzęczew (6-0) oraz Startem Łódź (4-0). Zremisowali dwa z KS Sand Bus Kutno (1-1), Termami Ner Poddębice (3-3) oraz doznali dwóch przegranych z Bzurą Ozorków (3-1) i Różą Kutno (4-0). Wynik nie napawa optymizmem jednak trzeba tutaj chłopców pochwalić ponieważ co roku z pierwszej jedenastki odchodzą kolejni gracze szukając szczęścia w innych klubach. Adrian Jarczyński który trenuje na co dzień juniorów widzi w grze znaczny postęp, były mecze przegrane lub zremisowane, które młodzi piłkarze powinni byli wygrać. Czasami zawiodła po prostu skuteczność. Praca którą wkłada trener oraz piłkarze jest naprawdę duża i trzeba to docenić, kto nie widział niech przyjdzie wiosną się przekonać (wiem co mówię).
Niestety poważny problem dla rozwoju stanowi mała liczba spotkań ligowych. Szkoda, że w związku nikt nie wpadnie na pomysł rozegrać w jednej rundzie mecz i rewanż..

Kacper Góralczyk - 6 goli
Patryk Zalewski - 2 gole
Adrian Banaszewski - 2 gole
Mateusz Fogiel - 2 gole

Trzymajmy kciuki oraz wspierajmy nasze grupy młodzieżowe to nasza przyszłość!